Menu Zamknij

Mój Walenty jest THE BEST

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łańcucie  wzorem lat poprzednich z okazji zbliżających się WALENTYNEK, obchodzonych 14 lutego br. zachęca przede wszystkim osoby młode, pełnoletnie do wykonania testu w kierunku HIV.

Na co dzień troszczymy się o zdrowie zarówno własne jak i „naszego Walentego lub naszej Walentynki”. Dlaczego więc nie wykonać testu w kierunku HIV? Nie powinien być to test wierności partnera czy partnerki, ale standardowy element budowania poczucia bezpieczeństwa w związku.

Jednym z elementów walentynek jest wzajemne wręczanie sobie upominków. W myślą o tym można wykorzystać elektroniczną pocztówkę przygotowało pocztówkę z krótką informacją o testowaniu, którą można wysłać wybranej osobie.

      Wykonanie testu w kierunku HIV jest wyrazem troski o zdrowie – zarówno własne jak i naszego Walentego lub Walentynki. Kampania ma skutecznie zachęcać do testowania i tym samym promować prozdrowotne zachowania. Aktualna lista wszystkich punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD), w których można bezpłatnie i anonimowo zrobić test w kierunku HIV, znajduje się na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS www.aids.gov.pl. W województwie podkarpackim takie testy wykonuje Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny w Budynku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, ul. Wierzbowa 16, pokój nr 10. Godziny otwarcia -sobota: 12.00-15.00 i środa: 15.15-18.15. Informacja telefoniczna pod numerem 513 652 351 w każdy wtorek w godz. 12.00 – 16.00. Informacja telefoniczna pod numerem tel. 513 652 351. Punkt prowadzony jest przez Stowarzyszenie Profilaktyki i Wsparcia w zakresie HIV/AIDS „Jeden Świat” dzięki wsparciu finansowemu Krajowego Centrum ds. AIDS. W tym miejscu jest dostępna fachowa i profesjonalna kadra doradców, która odpowie na każde pytanie, podpowie, czy jest to dobry moment na wykonanie testu i w jaki sposób najlepiej chronić siebie i inne osoby przed zakażeniem w przyszłości, pomoże zmierzyć się z obawami i napięciem towarzyszącym wykonywaniu testu.

                                                                                                                                                                                                                                           

          W załączeniu przesyłamy projekt graficzny pocztówki. Zachęcamy Państwa do rozpowszechnienia inicjatywy Krajowego Centrum ds. AIDS: rozsyłania kartki walentynkowej drogą e-mailową, w wersji drukowanej, zamieszczenia informacji na Państwa stronach internetowych oraz wszelkich innych form aktywności, które zachęcałyby do testowania i tym samym promowały prozdrowotne zachowania.

 

Elektroniczna kartka walentynkowa  dostępna na stronie https://aids.gov.pl/publikacje/200/